הכל על חומרי בידוד תרמי לבניין מגורים

בענף הבנייה קיימים אתגרים רבים כאשר אחד מהם הוא הצורך להתמודד עם אנרגיה שנפלטת החוצה מהמבנה וגורמת לקושי בקירורו או בחימומו, פליטה הנובעת מהבדיל טמפרטורה בין פנים המבנה למחוצה לו. על מנת להתגבר על הקושי וכדי לאזן בין פערי הטמפרטורות, בעת תהליכי בנייה נעשה שימוש בבידוד תרמי. בעזרת בידוד תרמי ניתן לגרום לחיסכון באנרגיה ובכך לחיסכון בהוצאות הנלוות, למנוע פגיעה באיכות הסביבה ולשפר את איכות החיים של דיירי המבנה באופן משמעותי. כיום קיימים חומרי בידוד תרמי שונים ומגוונים ביניהם –

  • בידוד תרמי SW BASIC – בידוד המונע מעבר של חום בהולכה והסעה. חומר זה נמצא בשימוש בעיקר לצורך בידוד קירות גבס ומחיצות אקוסטיות, קירות היקפיים ותקרות. מוצרי הבידוד התרמי מהמשפחה הזו מיוצרים מסיבי פוליאסטר בעלי תכונות שונות. החומר נחשב לידידותי לסביבה ולמשתמשים כאחד, היות והוא חסר ריח, בלתי רעיל, אינו מפתח עובש ואף דוחה מכרסמים.

  • בידוד תרמי רפלקטיבי – בידוד מסוג זה מיועד לחסימת מעבר קרינת החום אל תוך המבנה ומחוצה לו, לשמירה על טמפרטורה חמימה בתוך המבנה בחורף ולחסימת מעבר אדים. חומר זה נמצא בשימוש בעיקר בגגות מכל הסוגים, כאשר שימוש נפוץ נוסף הוא בקירות חיצוניים. בידוד תרמי רפלקטיבי מורכב משכבת בידוד המגיעה בעובי ומידת דחיסות שונה בהתאם לצורך ולדרישה ואשר עליה מודבקת יריעת אלומיניום, מצד אחד או משני צדדיו של הבידוד.
  • בידוד רב שכבתי מולטיפויל MULTIFOIL– בידוד זה מורכב משני סוגי הבידודים הקודמים הן מבידוד Snowhite  והן מבידוד תרמי רפלקטיבי, מה שמעניק לו יתרונות רבים. באמצעותו ניתן לחסוך עד 70 אחוזים מעלויות המיזוג והחימום היות והוא חוסם באופן מקסימלי את איבוד החום בימות החורף ואת חדירת החום למבנה בימות הקיץ החמים. בידוד מסוג זה מתאים להתקנה במגוון שימושים החל מתקרות, דרך עליות גג וגגות רעפים וכלה בקירות חלולים בבנייה קלה.
  • בידוד ירוק – בידוד בעל תו תקן ירוק של מכון התקנים הישראלי והמשרד לאיכות הסביבה. בבידוד זה נעשה שימוש על מנת לבודד באופן יעיל את הגג, הקירות והחלונות וכך לנצל את המסה התרמית לצורך חיסכון באנרגיה, תוך שימור משאבים קיימים והקטנת הפגיעה בסביבה.