הכל על אנרגיה ירוקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כאשר מדברים בנים האחרונות על הצורך לקדם רעיונות של אנרגיה ירוקה, כמו למשל התקנת דוד שמש, שימוש באנרגיה חלופית, או קידום רעיון המיחזור, למה בעצם מתכוונים? הכוונה היא לכך שבכדי נוכל לייצר אנרגיה, ותהא זו אנרגיה מכל סוג – אנחנו נפסיק להשתמש בחומרם שמדלדלים, נפסיק להשתמש בחומרים שמזהמים את הסביבה, ונפסיק את הליכי הייצור המזהמים. במקום זה – נעבור להשתמש בחומרים שנוכל לעשות בהם שימוש אינסופי, ושבתהליך הייצור והפקת האנרגיה עימם, הסביבה לא תזדהם. איך זה בא לידי ביטוי?

 

דרכים לממש את האנרגיה הירוקה

  • אנרגיה סולארית לייצור חשמל – אחת הדרכים המרכזיות לייצר אנרגיה ירוקה, היא באמצעות קולטנים סולאריים ייחודיים, אשר תפקידם הוא בעצם להפיק חשמל בסופו של דבר. בתהליך זה, משתמשים בקרן האלקטרומגנטית שיוצאת מקרני השמש, ומפיקים באמצעותה את החשמל. דרך זו, לא רק שהיא נחשבת לירוקה, אלא אף משתלמת. מכיוון שכל בית שמיצר חשמל בדרך זו, מייצר יותר ממה שהוא צריך, הוא מוכר את העודפים ישירות לחברת החשמל! כך, גם אם יש צורך לעשות שימוש במערכת החשמל הרגלה (למשל, בשעות הערב או בחורף), הדבר מתקזז עם החשמל שיוצר באופן סולארי.
  • התקנת דוד שמש – לא רבים מהאנשים מודעים לכך, אבל הרעיון של התקנת דוד שמש הוא אולי הרעיון הראשון של אנרגיה ירוקה שיושם בישראל, והוא נחשב למודל מצליח אף בקנה מידה עולמי! דוד השמש בעצם מסתמך על קרני השש כאמור, ומשתמש בקרינה של השמש בכדי לחמם את המים. כך, בחודשי האביב והקיץ, אין צורך להדליק את הדוד החשמלי, וחוסכים באופן משמעותי בצריכת החשמל, ועדיין נהנים ממים חמים ונעימים. השאיפה היא כמובן ליישם את הרעיון של התקנת דוד שמש גם בתחומים נוספים בעתיד. קיימות מספר חברות של דודי שמש בשוק כמו כרומגן למשל.
  • שימוש באנרגיית הרוח לייצור חשמל – עוד רעיון של אנרגיה ירוקה, שנפוץ יותר בעולם ופחות בישראל, הוא שימוש באנרגיית הרוח לטובת סיבוב טורבינות אשר יפיקו חשמל. הדבר כאמור נחשב ירוק, שכן עושים שימוש באנרגיה טבעית שיש ממנה בשפע בעולם. בישראל, רעיון זה פחות עבד (בעבר הייתה תחנה כזו ליד ים המלח, והיום יש כמה תחנות קטנות שפזורות בארץ), משום שרוב ימות השנה הרוחות חלשות יחסית.
  • שימוש בדלק ביולוגי – בעולם עורכים ניסויים שונים, שבהם מנסים להשתמש בדלק ביולוגי במקום כימי. חומרים כמו אתנול לדוגמה, הם חומרים נפוצים מאד, ביולוגיים, שאפשר לעשות בהם שימוש נרחב לטוב הפקת אנרגיה.
  • אנרגיית מים – הפקת חשמל ע”י רתימת כוח המים, נחשבת אף היא לשיטה ירוקה נפוצה בעולם. בישראל, בשל מיעוט הגשמים, קשה להשתמש באנרגיית המים למטרה זו, אך בארצות ברוכות בגשמים, ישנן תחנות כוח שמפיקים בהן חשמל באמצעות רתימת אנרגיית המים בלבד.

 

מה אתם יכולים לעשות?

גם אתם כמובן יכולים לעבור לאנרגיה ירוקה בביתכם. לצורך כך, יש ליצור קר כמובן עם גורם מומחה שיבצע התקנת דוד שמש. דוד השמש מסייע לחסוך בעשרות אחוזים בצריכת החשמל מידי שנה, חוסך כסף למשק, וכמובן מפחית באופן משמעותי את זיהום האוויר.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

נעליים אורטופדיות
בריאות

הכל על נעליים אורטופדיות

אנשים רבים סובלים מביעות שונות כמו כאבי גב, רגליים, ברכיים, כאבי ראש ועוד שלל תסמינים, תסמינים אשר במקרים רבים יכולים לנבוע כתוצאה מיציבה לא נכונה

עיצוב הבית

טיפים לבחירת כלים סניטריים

אתם לקראת שיפוץ  חלל חדר האמבטיה ומעוניינים לרכוש כיור ואמבטיה חדשים ועוד אלמנטים? כל האמצעים והפריטים הסניטריים מטרתם להעניק לנו הגנה מיטבית לניקיון ושמירה על

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.