הכל על בחירת פרגולה לגינה

מעוניינים בהתקנה של פרגולה? בין אם אתם מבקשים להתקין פרגולה בבית הפרטי שלכם, בצימר שאתם מפעילים, בבריכת שחיה שאתם מנהלים, או בכל מתחם אחר – חשוב לכם מאד כמובן לבחור פרגולות שיהיו איכותיות במיוחד. תפקיד הפרגולה, יש לזכור, הוא משולש. הפרגולה צריכה לשמש כסוכך מפני הגשם, היא צריכה להגן מפני חדיר המוגזמת של קרני השמש בקיץ, והיא כמובן צריכה לתרום לעיצוב של המתחם שבו היא מוצבת. אז איך בוחרים את הפרגולות המתאימות? חיברנו מדריך קצר, שיסייע לכם בתהליך הבחירה:

 

הדרך לבחור פרגולה שתתאים לכם

  • פרגולות מעץ – הפרגולות מעץ, הן פרגולות נפוצות במיוחד. הסיבה לפופולריות שלהן, היא בכך שהמראה שלהן, תורם מאד לתחושה טבעית, חמימה ואף יוקרתית במיוחד. את פרגולות העץ אפשר למצוא במגוון רחב מאד של מקומות, והן מגיעות בכל הצורות ובכל הגדלים. הפרגולות הללו נפוצות בעיקר אצל צרכנים פרטיים, שכן העץ משתלב מאד עם  סביבה ביתית, והמראה של פרגולה מעץ בחצר בבית או על המרפסת, הוא מראה שקשה לעמוד בפניו.
  • סוגי עצים – יש כמה עצים שאפשר להשתמש בהם, לטובת בניית הפרגולות מעץ. בין השאר, נעשה שימוש בעץ האורן שנחשב חזק ואיכותי, במחיר נוח למדי. גם עצים כמו מייפל או דובדבן פופולריים מאד בקרב מעצבי הפרגולות. בין השאר כדי לבחור את העץ המתאים, יש להתחשב בנתונים שונים, כמו למשל האם מדובר על סביבה קרה או חמה יותר, האם מדובר על סביבה שיש בה מים (שכן למשל, משתמשים בפרגולות לטובת סיכוך מעל לבריכות שחיה), וכמובן בתקציב שיש לכם.
  • פרגולות מאלומיניום – הקטגוריה השנייה של הפרגולות, היא קטגוריית האלומיניום. בעבר, הגישה שלטת הייתה שפרגולות מאלומיניום מתאימות רק למי שמוכן להסתפק בעיצוב פשוט יותר. היום המצב הוא אחר לגמרי. לפרגולות מאלומיניום יש יתרון בכך שהן זולות יותר מהעץ, והן גם עמידות יותר מפני פגעי מזג האוויר (כמובן שגם פרגולות איכותיות מעץ יהיו עמידות, אלא השן דורשות טיפול מקדים לצורך כך). המראה של הפרגולות מעץ עדיין נחשב יוקרתי ומזמין יותר, אך כאמור גם האלומיניום היא אופציה שעושים בה שימוש.
  • צורת הפרגולה – בהנחה שאתם בוחרים להתקין פרגולה מעץ, הרי שאתם יכולים לבחור כמובן בין מגוון רחב מאד של צורות להתקנת הפרגולה. קיימות פרגולות שנתמכות כולן ע”י עמודים – וכך הן נראות כמו מעין בקתה קטנה. יש פרגולות שנתמכות רק ע”י עמודים מצד אחד. יש אף אפשרות להתקין פרגולה ללא עמודים כלל. מעבר לכך, אפשר להתקין פרגולות רשת, או פרגולה שבה כל הקורות יהיו מקבילות אחת לשנייה – והכל נתון לבחירתכם.

איך בוחרים את הפרגולה המתאימה?

אנו רואים שיש מגוון של אפשרויות לבחירת הפרגולות, ונראה שלעתים קל אף ללכת לאיבוד בין כל הנתונים. לכן, חשוב מאד לפנות לחברה בעלת ניסיון בהתקנת פרגולות, להסביר מהם הצרכים שלכם, וכמובן לקבל מענה אישי ומקצועי.

עורך: ווד גאלרי פרקטים 072-3226310