הכל על הסכם ממון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מדוע צריך הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה שנכתב על ידי שני בני זוג במטרה להסדיר את העניינים הכלכליים והמשפחתיים במקרה בו הם ייפרדו. מטרת ההסכם היא להעניק לשני בני הזוג שקט נפשי מבחינה כלכלית ומבחינת החיים האישיים גם במצב בו עולים על שרטון בזוגיות. החוזה נחתם בין שני בני זוג לפני הנישואין או אחריהם, במצב בו הזוגיות פורחת וניתן לדון על עניינים חשובים כמו חלוקת הכסף, המשמורת על הילדים וכולי. בזמן החתימה, שני בני הזוג בעלי תקשורת טובה ואינטרס משותף של חיים טובים עבור שניהם. אין זו חובה, כמובן, לחתום על הסכם ממון, אך מומלץ מאוד לחתום עליו כיוון שהוא מעניק אישור והבטחה לכך שבמצב של פרידה הדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר, ללא ריבים וכעסים כואבים ומיותרים.

כל מה שצריך לדעת לגבי הסכם ממון

יש כמה דברים שחשוב לדעת לגבי הסכמי ממון:

  • לא מדובר בהסכם הנוגע לעניינים כלכליים בלבד – רבים חושבים שהסכמי ממון נוגעים לעניינים כספיים גרידא, אך למעשה ההסכמים הללו נוגעים בכל תחומי החיים הקשורים במשפחה. כמובן שחלק נכבד מההסכם נוגע לחלוקת הרכוש, אך כחלק מההסכם, ניתן להכניס סעיפים בנוגע למשמורת על ילדים, מזונות וכדומה.
  • חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי – ההסכם אמנם מהווה תיאום ציפיות בין בני הזוג עצמם, אך חשוב שדמות חיצונית מקצועית, במקרה הזה עורך דין גירושין ומשפחה, תבחן את ההסכם ותראה אם הוא קביל, תקין ותורם באמת לבני הזוג. הרבה פעמים בני זוג לא שמים לב לדקויות בניסוחי הסעיפים בהסכם ולפעמים אינם מכירים אפילו את אופן ההתנסחות הדרוש. עורך דין גירושין ומשפחה יסייע בליטוש הסכם הממון, בהוספת סעיפים שיתרמו לזוג וכמו כן בהתאמת ההסכם לדרישות בית המשפט.
  • מי מאשר את ההסכם? – הסכם ממון הוא חוזה משפטי לכל דבר ועניין וככזה הוא מאושר על ידי גורמים משפטיים מקצועיים. הסכם שנחתם לפני הנישואין יכול להיות מאושר על ידי נוטריון, אך הסכמים שנחתמים לאחר הנישואין צריכים להיות מאושרים כבר על ידי בית דין רבני עבור זוגות שרוצים בכך, או על ידי בית משפט לענייני משפחה.
  • דקויות בחלוקת הרכוש – חלוקת הרכוש היא נדבך מרכזי בהסכמי ממון. מדובר בעניין לא פשוט שכולל רכוש מסוגים שונים, הן כזה שהיה קיים בעבר והן כזה שנצבר לאורך השנים. חשוב להכניס בהסכם את הדקויות בין סוגי הרכוש השונים ולנסח באופן ברור מהי החלוקה הרצויה.

סימן לזוגיות טובה

חתימה על הסכם ממון מראה שהזוגיות שלכם עובדת, שכן מדובר בתהליך שמצריך אמון רב, קבלה של דעותיו של בן הזוג השני ויכולת לתת ביקורת. חתימה על הסכם ממון היא אבן דרך משמעותית בזוגיות שלכם והיא מומלצת לכל זוג. זוהי גושפנקא לכך שתהיו מכוסים מכל הבחינות.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

נעליים אורטופדיות
בריאות

הכל על נעליים אורטופדיות

אנשים רבים סובלים מביעות שונות כמו כאבי גב, רגליים, ברכיים, כאבי ראש ועוד שלל תסמינים, תסמינים אשר במקרים רבים יכולים לנבוע כתוצאה מיציבה לא נכונה

עיצוב הבית

טיפים לבחירת כלים סניטריים

אתם לקראת שיפוץ  חלל חדר האמבטיה ומעוניינים לרכוש כיור ואמבטיה חדשים ועוד אלמנטים? כל האמצעים והפריטים הסניטריים מטרתם להעניק לנו הגנה מיטבית לניקיון ושמירה על

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.