הכל על חיתוך עץ ממוקד בלייזר

חיתוך עץ בלייזר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

המפגש בין עולם העץ לחיתוך בלייזר

חיתוך עץ בלייזרעץ היה מאז ומתמיד אחד החומרים השימושיים ביותר שהטבע נתן לנו. בשל גווניו הרבים ותכונותיו המשתנות מסוג לסוג, העץ מאפשר לנו שימושים רבים בתחום הבנייה וכן בתחום העיצוב. ברוב רובם של המוצרים המערבים עץ נוכל למצוא עבודת חיתוך עץ בלייזר ממוקד בשלב כלשהו של התהליך. את תוצרי חיתוך העץ נוכל למצוא במגוון תחומים, בין אם מדובר בחפצי הנוי הפשוטים ביותר או במודלים אדריכליים מורכבים. המפגש בין הטכנולוגיה החדשנית של חיתוך לייזר ובין חומר גלם מגוון כמו עץ פותח בפנינו דלת לעולם אפשרויות אינסופי. בנוסף לעבודת חיתוך עץ בלייזר, ניתן גם לבצע חריטות שונות על העץ ובכך להעשיר אף יותר את המוצרים השונים. לכל סוג עץ תכונות מוצקות ודחיסה שונות, מרקם שונה וגוון מיוחד, ולכן עבודה על כל אחד מהם תפיק תוצאות שונות ותתאים למטרה אחרת. כתוצאה מכך, בטרם נתחיל בתהליך החיתוך והחריטה, כדאי שנבדוק מהי השפעת הלייזר על סוגי העץ השונים בהם נרצה להשתמש, ונבחר את המתאים לנו ביותר.

מהם החומרים בהם ניתן להשתמש עבור חיתוך עץ בלייזר?

  • עץ צפצפה- הן הלביד והן השכבות החיצוניות יהיו עשויים בדרך כלל מעץ הצפצפה, ויאוחדו בדבק חזק במיוחד. גוון הלביד הטבעי הינו לבן- קרם, אך לאחר חיתוך עץ בלייזר, צבע הצפצפה ישתנה לגוון חום-אדמדם. הצפצפה הוא אחד מסוגי העץ הנוחים ביותר לעבודה בלייזר והעבודה עמו מהירה ומפיקה תוצאות איכותיות. עץ זה מתאים בעיקר לייצור צעצועים, רהיטים ומודלים אדריכליים בשל היותו קל לצביעה.
  • עץ ליבנה- לוח הליבנה מורכב משכבות רבות וצפופות של עץ ולכן נחשב לכבד ודחוס יותר. בהשפעת הלייזר, משתנה צבע הליבנה לשחור. בדומה לצפצפה, גם חיתוך עץ בלייזר של עץ הליבנה מפיק תוצאות נקיות ואיכותיות, אך מהירות העבודה איטית יחסית. עץ הליבנה גם הוא קל לצביעה ולכן שימושיו דומים לזה של עץ הצפצפה.
  • עץ אוקומה- עץ זה שמקורו באפריקה ומורכב מלביד ושכבות חיצוניות המודבקות בצפיפות. חיתוך עץ בלייזר של האוקומה יהיה איטי יחסית ויצור מראה מעט חרוך בקצוות. פרט חשוב בנוגע לאוקומה הוא שלא ניתן להדפיס עליו, ולכן הוא לא יתאים לביצוע עבודות מסוימות.
  • MDF בעץ זה לא ניתן להשתמש בצורתו המקורית, ויש להעביר אותו תהליך שכולל ניפוי לסיבים, ייבוש הסיבים, ערבוב בדבק שרפי ודחיסה בלחץ גבוה באמצעות חימום. התוצר של תהליך זה הוא משטח אחיד וחלק שניתן ליצור ממנו כמעט כל צורה. עבודת החיתוך במקרה זה תהיה איטית יחסית.

טיפ שכדאי לזכור לפני תחילת תהליך החיתוך או החריטה

חשוב להבין שבעבודה עם עץ, חיתוך מוגזם במידה קטנה או חריכת החומר לשנייה אחת מעבר לדרוש יכולה להשפיע בצורה ניכרת על כל מידות העבודה. לכן, כשנרצה להעביר עץ הליך של חיתוך בלייזר, נרצה לבחור בחברה מקצועית ובעלת ניסיון לביצוע העבודה, כדי שנוכל להבטיח שהתוצאות שיתקבלו יהיו אופטימליות.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

עיצוב הבית

טיפים לבחירת כלים סניטריים

אתם לקראת שיפוץ  חלל חדר האמבטיה ומעוניינים לרכוש כיור ואמבטיה חדשים ועוד אלמנטים? כל האמצעים והפריטים הסניטריים מטרתם להעניק לנו הגנה מיטבית לניקיון ושמירה על

רכב

הכל על הסעות בירושלים

ירושלים היא לא רק עיר הבירה ואחת הערים הגדולות בישראל, אלא גם מוקד עלייה לרגל עבור תיירים מכל רחבי העולם. כפועל יוצא מכך, יש בירושלים

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.