שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עבודות גינון הן עבודות שבטיחות מהווה בהן חלק חשוב ומרכזי. הגנן הממוצע עושה שימוש בשורה של כלי גינון יוצרי סיכון, החל ממעדר, דרך מכסחת דשא וכלה במסור שרשרת בנזין או מסור גיזום עצים. בעוד גננים רבים מקפידים על כללי הבטיחות ובזכות זאת שומרים על עצמם ועל הסובבים אותם, גננים אחרים מגיעים למשימה עם המון מוטיבציה ומבלי לתת את הדעת בצורה מספקת לשיקולי בטיחות שחייבים להיות נוכחים בכל רגע ורגע של עבודה עם כלים אלה.

בעבודה עם מסור שרשרת או מסור עצים בנזין, ישנם מספר כללי בטיחות שחשוב להקפיד עליהם, ואלו מתקיימים בכמה מישורים.

בטיחות הגנן

בראש ובראשונה, האדם הנחשף יותר מכל אחד אחר לסיכונים שיוצרים אותם כלי גינון הוא הגנן עצמו, ועל כן חשוב שאותו גנן יקדיש את תשומת הלב הנדרש, וייקח ברצינות את הסיכונים הקיימים על מנת שיוכל להתגונן מפניהם בצורה אפקטיבית. בעבודה עם מסור שרשרת ישנם מספר כללים בסיסיים שיש לעקוב אחריהם:

  • חבישת משקפי מגן למניעת חדירה של שבבים אל העיניים. שבב אחד שחודר לעין במהירות התעופה שלו, יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לעין ומקרים כאלה קורים לא מעט, גם אם אינם מביאים עד לכדי עיוורון.
  • חבישת כפפות עבודה למזעור ההסתברות לגרימת פציעה חמורה לידיים ולהגנה מפני יבלות, שריטות ופציעות קטנות.
  • נעילת נעלי עבודה מאסיביות לאחיזה טובה של הרגל ולהגנה על הרגליים במקרה של נפילת בול עץ או חלילה מסור השרשרת עצמו על הרגל.
  • חבישת קסדה נדרשת בעיקר בעבודה עם עצים גדולים בהם קיים סיכון לנפילת ענף באופן בלתי מבוקר.

בטיחות הסביבה

בעבודה עם כלים מסוכנים כמו מסור שרשרת, ישנה חשיבות רבה לתשומת הלב הניתנת גם לבטיחות הסביבה, וגם בהיבט זה ישנם מספר כללים שחשוב לעקוב אחריהם:

  • בעבודה עם מסור גיזום עצים יש להקפיד שאף אדם אינו עומד בסביבה, אלא אם הוא מהווה חלק הכרחי ממשימת הגינון. ככלל, רצוי לשמור על רדיוס של 5-6 מטרים מסביב ללא אדם זר, ובמשימות של גיזום עצים גדולים, יש להרחיב את מרחב הבטיחות על פי הצורך.
  • אנשי צוות המשתתפים במשימה חייבים לנקוט באותם כללי זהירות בהם נוקט הגנן מבצע העבודה, ובכלל זה משקפי מגן, נעלי עבודה, כפפות, ועל פי הצורך גם קסדה.

בטיחות הכלים

חלק לא קטן ממחדלי הבטיחות בעבודה עם מסור שרשרת בנזין או מסור חשמלי, מתרחשים לאחר תקלה בטיחותית בכלי העבודה עצמו. שמירה על בטיחות הכלים עשויה לעיתים להיות כרוכה בהוצאה כספית, אך אין מנוס ממרכיב זה שעלול להוות את גורם הסיכון העיקרי בעבודות גינון. על כן, גם בהיבט זה יש לעקוב אחרי מספר כללי בטיחות חשובים:

  • תחזוקה שוטפת של המסור לרבות שימוש נכון בתערובת דלק ושמן. תחזוקה לא נכונה של המסור עלולה להוביל לפגיעה בכוח המנוע ובתפקודו, ובהמשך לכך לעבודה שמצריכה מאמץ רב יותר שלא לצורך, ובחסותה גם לפוטנציאל גבוה יותר לטעויות.
  • החלפת שרשרת המסור חייבת להתבצע אחת לתקופה ובראש ובראשונה בהתאם למצב השרשרת. גננים שעובדים עם מסור עצים בנזין באופן תדיר, חייבים לבדוק את מצב השרשרת מעת לעת ולהבטיח שהיא יציבה, ללא סדקים או שברים. ללא קשר למצבה של השרשרת, לאחר מספר שעות עבודה עליו ממליץ היצרן, יש להחליף את השרשרת בשרשרת חדשה.
  • בעבודה עם כלים חשמליים יש לתחזק היטב את מערכת החשמל עד רמת הכבל והתקע, להימנע מעבודה בסביבה עם מים ולהשתמש ברכיבים מקוריים של היצרן בלבד.

הפוסט בשיתוף חברת שרות וציוד המספקת כלי גינון מקצועיים וציוד גינון.

כתובת: רחוב העבודה 36, ראש העין.

טלפון: 03-5352028.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

רפואה

הכל על ניתוחי אוזניים

מוטרדים מהעובדה כי האוזניים שלכם בולטות? נמאס לכם לסבול הצקות הקשורות לגודל האוזניים שלכם? כיום ניתן בקלות לתקן את הפגמים האסטטיים על ידי ניתוח אוזניים.

Uncategorized

הכל על טיפולי CBT

לאורך השנים השתכללו אינספור שיטות טיפול בעולם הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה ובכלל אנשים עוברים לטיפול באמצעות שיטות טבעיות יותר מאשר בטיפול בתרופות. טיפולי CBT הנם טיפולים פורצי

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.