הכל על ספרים דיגיטליים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

בשנים האחרונות לצד הקדמה הטכנולוגית, התפתחו להן מספר תוכנות ואפליקציות המקלות על החיים ותורמות תרומה אדירה לסביבה בריאה וירוקה יותר. אחת מאותן המצאות היא הספר הדיגיטלי המאפשרת קריאה של ספר במדיום הדיגיטלי בשונה מהמודפס. עוד יתרון שאינו בטל, הוא הזמינות והניידות של העולם הדיגיטלי. הצטרפו אלינו בקריאת השורות הבאות אשר יעניקו לכם הצצה לעולמם של הספרי הדיגיטליים.

על הספר הדיגיטלי

  • ניידות ונוחות – הספר במדיום הדיגיטלי מאפשר קריאה באמצעות אחד מהמכשירים הדיגיטליים הקיימים והנמצאים באמתחתו של כל אחד ואחת מאיתנו (טלפון נייד, טאבלט, מחשב נייד ועוד). קריאה דיגיטלית משמעה קריאה בכל מקום ובכל זמן באמצעות מכשיר דיגיטלי כלשהו ללא הכרח בסחיבת ספר מודפס אשר לעיתים יכול להיות כבד.
  • קוראים ירוק – אחת התרומות הגדולות ביותר של הספר הדיגיטלי היא היותו ירוק ואינו עושה שימוש בנייר, ובכך תורם לסביבה לא מעט.
  • עושר רב – בשונה מספר מודפס, על גבי מכשיר דיגיטלי אחד, ניתן לאחסן מספר ספרים, למחוק, לשמור ולהוריד. את המכשיר ניתן לקחת איתנו לכל מקום (רבים מאיתנו כבר עושים זאת בכל מקרה) וליהנות מאיזה ספר שנחפוץ בעזרת אותו מכשיר אחד.
  • אי סרבול – קריאתם של ספרים דיגיטליים טומנת בחובה סדר רב, הקץ לסימניות או קיפולם של קצוות הדף על מנת לזכור היכן עצרנו והקץ לקריאה מחדש חלקים שכבר קראנו רק כי שכחנו היכן בדיוק עצרנו. המכשיר הדיגיטלי זוכר היכן עצר הקורא (במכשירים מסויימים יש לסמן את המיקום) והוא נפתח בדיוק באותה נקודה.
  • חופש – תודות להיות הפלטפורמה דיגיטלית, גם טקסטים קצרים יכולים לראות אור בקלות והכרח איתור ומציאת מידע רב על מנת “להצדיק” את הדפסתו, נעלם כלא היה.
  • מתאימים את הקריאה בקלות וביעילות – קריאתו של ספר מודפס יכולה להתבצע באופן אחד ואחד בלבד, תודות לדיגיטליות ניתן לשנות את התנוחה, להגדיל או להקטין את הפונט, לייצר סימניות שונות, לשתף בקלות ציטוטים, להעתיק ולהדביק, לשלוח מקטעים למכרים ועוד.
  • ישראל על המפה – רק בתקופה האחרונה, טכנולוגיית הקריאה הדיגיטלית הפכה זמינה גם בשפה העברית ובכך מאפשרת לדוברי עברית רבים ליהנות גם קדמה זו.

לסיכום, ספר דיגיטלי טומן בחובו יתרונות רבים ונהדרים, מרבית הם עבור האדם הקורא ועבור הספרים אך חלקם הם גם עבור הסביבה והתרומה לסביבה בריאה יותר. קריאה במימד הדיגיטלי סוחפת רבים סביב הגלובוס וגם הישראלים נהנים ממנה יותר ויותר תודות לזמינותה בשפה העברית.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

כלב לבוש במדי רופא
בעלי מקצוע

הכל על שירותי וטרינר חירום

שלי היא בחורה צעירה בת 27 לערך המתגוררת לבדה באזור המרכז. שלי מגדלת כלב מתוק מסוג גולדן רטריבר. במהלך כמה שעות ביום הוא נשאר לבד

הרמת סינוס
רפואה

הכל על הרמת סינוס

מתי עושים ניתוח הרמת סינוס ובאיזו שיטה? כאשר אדם מאבק שיניים טבעיות באזור העליון של השיניים הטוחנות, נוצרת ספיגה של הרכב האלוואולרי בצורה כזו שאיננה

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.