הכל על עורך דין צבאי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

פעמים רבות אנו שומעים על הורים שמספרים: ״הבן או הבת שלי הסתבכו בצבא״. אותם חיילים עומדים בתהליך של שיפוט בפני דין צבאי ולכן זקוקים לעורך דין צבאי מקצועי ומנוסה שילווה אותם בתהליך הלא פשוט הזה, יבצע עבורם את התהליכים והגשת הטפסים השונים וייצג אותם בפני בית דין צבאי.

מדוע כדאי להזדרז ולשכור את שירותו של עורך דין צבאי?

אותם הורים נמצאים בחרדה ולא ממש יודעים האם זה הזמן הנכון והרלוונטי להיעזר בשירותיו של עורך דין. אז מה זה בכלל עו“ד צבאי ? מה המשמעות של ליווי על ידיו ומדוע זה חשוב?. ראשית כל אין להקל ראש בשיפוט של חייל או חיילת, קצין או קצינה, איש או אשת קבע בבית דין צבאי. בשונה ממשפט המתרחש במסגרת השיפוט הצבאי הבסיסי לו אין משמעויות באזרחות, למשפט צבאי המתרחש בבית דין צבאי יש משמעויות והשפעות עתידיות על חייו האזרחיים של אותו חייל, קצין או איש קבע.

יש עבירות שהן עבירות פליליות שבגינם יכול אותו חייל או קצין או איש קבע לקבל רישום פלילי שילווה אותו במשך שנים ארוכות. עורך דין צבאי יסייע להפחית את הסיכוי להגשת רישום פלילי ויחד עם זאת יעשה כל שביכולתו להפחית את העונש ואת הישיבה בבית הכלא הצבאי. לבית הדין הצבאי יש את הסמכות להטיל עונשים כבדים וארוכים, ממש כמו בבית המשפט המחוזי האזרחי אותו אנו מכירים ולשם כך אנו זקוקים לשירותיו של עורך דין צבאי.

red-arrows-1203590_640

מהן הסיבות שבגינן חיילים וחיילות, קצינים וקצינות, נגדים ונגדות מגיעים למצב של חקירה במצ״ח ולהגשה של כתב אישום?. חיילים וחיילות כפופים לחוק השיפוט הצבאי שבתוכו יש עבירות צבאיות ועבירות פליליות קלאסיות אותן אנו מכירים מהאזרחות. לפי חומרת העבירה, קובעים את העונש ממש כמו באזרחות. למשל אחת העבירות הכי נפוצות היא עבירת העריקות. עד מספר מסוים של ימי היעדרות, נישפט ביחידה שלנו, ברגע שנהפוך להיות עריקים בהגדרה נישפט בבית הדין הצבאי. גם עבירות נוספות כמו גניבה, עבירות סמים, עבירות אלימות וכיוצא בזה יכולות להסתיים בשיפוט ביחידה או לחלופין כאשר החומרה גבוהה, אותו חייל יישפט בבית דין צבאי.

חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי במיוחד כאשר מדובר בעבירות פליליות עם השלכה לאזרחות. אותו עורך דין מייצג את החייל בבית הדין הצבאי, מול מצ״ח בניסיון לסגור את האשמה בהסכם ויכול לסייע בכל הבעיות שעולות בנוגע לחייל ולמשפחה שלו.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

נעליים אורטופדיות
בריאות

הכל על נעליים אורטופדיות

אנשים רבים סובלים מביעות שונות כמו כאבי גב, רגליים, ברכיים, כאבי ראש ועוד שלל תסמינים, תסמינים אשר במקרים רבים יכולים לנבוע כתוצאה מיציבה לא נכונה

עיצוב הבית

טיפים לבחירת כלים סניטריים

אתם לקראת שיפוץ  חלל חדר האמבטיה ומעוניינים לרכוש כיור ואמבטיה חדשים ועוד אלמנטים? כל האמצעים והפריטים הסניטריים מטרתם להעניק לנו הגנה מיטבית לניקיון ושמירה על

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.