הכל על פירוק ופינוי אסבסט

פירוק גג אסבסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כל מה שרציתם לדעת על זיהוי, פירוק ופינוי אסבסט

חומר האסבסט, הוא חומר שבעבר נעשה בו שימוש רב בתעשיית הבניה. בתים פרטיים, מבני דירות, בתי ספר, ומוסדות ציבוריים רבים נבנו עם גגות אסבסט, אשר עמדו לאורך שנים. כמובן שאחרי זמן רב, גילינו לצערנו כי האסבסט הוא חומר רעיל – הוא מזהם את האוויר, וקיים קשר ישיר בינו לבין תפוצה של מחלות סרטניות. לכן, במידה ואתם חושבים שזיהיתם רכיב של אסבסט במבנה שבו אתם גרים או פועלים – חשוב מאד להתחיל כמה שיותר מהר בתהליך של פירוק אסבסט. אולם, איך בכלל מתחילים, איך מזהים אסבסט, ומי בכלל מוסמך לבצע פירוק אסבסט בישראל?

כל תהליך הפינוי בשלבים

  • מתי מפנים? – לפי החוק, אין לבצע פירוק אסבסט רק אם מזהים בהכרח שקיים מבנה עם אסבסט. יש לבצע את הפירוק והפינוי, אם מדובר על מצב שנקרא” מפגע אסבסט”, כלומר – מצב בו האסבסט נשבר, נסדק או נשרף, כתוצאה מפעולות שונות. במצבים הללו יש חשש לזיהום ולמפגע בריאותי חמור, ואז יש לוודא כמובן האם אכן מדובר על אסבסט.
  • זיהוי אסבסט – בכדי ליצור קשר עם שירות של פינוי אסבסט, יש לזהות שאכן מדובר על האסבסט, ולא על חומר דומה. אדם יכול לבצע בעצמו את תהליך דגימת האסבסט, כאשר הוא כמובן מגן על עצמו היטב, ואוטם היטב את שקית האסבסט. באתר של המשרד להגנת הסביבה, ניתן למצוא את המסמך המלא, שמפרט כיצד יש לקחת את דוגמית החומר החשוד כאסבסט, ובאילו תנאים יש לשמור אותו. לאחר מכן, יש לשלוח את הדוגמית לכתובת המתאימה שהמשרד להגנת הסביבה מספק, ושם בתנאי מעבדה יתברר, האם אכן מדובר על אסבסט או לא.
  • מי מפנה את האסבסט? – במידה והתברר כי אכן מדובר על אסבסט, יש לפעול במהירות לפירוקו. יש ליצור קשר עם גורם מוסמך לביצוע עבודות של פירוק אסבסט. המשרד להגנת הסביבה מפרסם רשימה של עסקים מורשים לתהליך של פינוי ופירוק אסבסט, וחובה לפנות אך ורק אליהם – שכן מדובר על תהליך מורכב במיוחד.
  • תהליך הפינוי – בכדי לבצע תהליך של פינוי אסבסט, יש לקבל את הרשות המתאימה הן מהרשות המקומית והן מהמשרד להגנת הסביבה. במידה ופניתם לקבלן מתאים בתחום, כאן המשך הטיפול הוא כבר באחריותו – הוא בא כוחם לנושא, והוא מטפל בסוגיית האישורים לפינוי ופירוק האסבסט. יש לקחת בחשבון שבזמן התהליך של פירוק אסבסט, המתחם כולו יהיה סגור לקהל הרחב, כך שיש למצוא מקומות חלופיים לשהות בהם.
  • במה משתמשים בהמשך? – במקום האסבסט אשר פורק ופונה, אפשר להשתמש בחומרים אחרים – ניתן להשתמש בבטון, בגבס, בעץ, בגגות רעפים, או בכל חומר אחר – בהתאם לתפקיד שהאסבסט מילא.

מה חשוב לזכור במיוחד?

הדבר החשוב ביותר בנוגע לתהליך של פינוי אסבסט, הוא שלא מדובר על משחק ילדים. אם אתם מזהים מפגע אסבסט, יש לעשות שני טלפונים – גם למשרד להגנת הסביבה, וגם לאדם שמורשה לבצע פירוק ופינוי של האסבסט, בכדי לחסל את המפגע במהירות האפשרית.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

נעליים אורטופדיות
בריאות

הכל על נעליים אורטופדיות

אנשים רבים סובלים מביעות שונות כמו כאבי גב, רגליים, ברכיים, כאבי ראש ועוד שלל תסמינים, תסמינים אשר במקרים רבים יכולים לנבוע כתוצאה מיציבה לא נכונה

עיצוב הבית

טיפים לבחירת כלים סניטריים

אתם לקראת שיפוץ  חלל חדר האמבטיה ומעוניינים לרכוש כיור ואמבטיה חדשים ועוד אלמנטים? כל האמצעים והפריטים הסניטריים מטרתם להעניק לנו הגנה מיטבית לניקיון ושמירה על

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.