הכל על שערים אוטומטיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כיום, קשה מאד להתעלם מהעובדה שכמעט בכל מקום שאליו נלך, נוכל לראות שערים אוטומטיים. השערים נמצאים ממש בכל מקום – בכניסה לחניונים, בכניסה ליישובים, בכניסה למבנים, בכניסה לבתים פרטים ובמקומות נוספים. אם בעבר השערים הידניים היו המושלים בכיפה, הרי שכיום, שער אוטומטי הפך להיות דבר שהוא כמעט מובן מאליו. אז למה השערים הללו משמשים, ממה הם מורכבים, ואיזה סוגים שונים של שערים אוטומטיים אפשר למצוא?

מידע מקיף על השערים החשמליים

  • השימוש בשערים אוטומטיים – ככלל, אפשר לומר שהשימוש בשערים אוטומטיים נוצר, משום שביותר ויותר מקומות הה צורך במנגנון של שליטה מרחוק, שיאפשר לבצע ויסות ובקרה על כל מי שנכנס ויוצא ממתחם מסוים. החל ממי שהתקין שער בביתו ורצה שהוא ישמש כמחסום, ועד לחניונים שבהם היה צרך לווסת את המכוניות שנכנסות. כמובן שגם במשרדי הממשלה השונים ובבנייני עסקים היה בכך צורך ברור. גם בכניסה ליישובים שונים, בוודאי אלו שנמצאים באזורים רגישים מבחינה ביטחונית – היה צורך בהתקנה של שערים אוטומטיים. בעזרת המנגנון החשמלי, השומר יכול גם לבדוק מי נכנס ויוצא, וגם לשלוט בקלות בפתיחה ובסגירה מבלי שעליו להפעיל כוח פיזי. הדבר אף אפשר בהמשך ליצר שערים כבדים במיוחד, שיתפקדו כמחסומים שבלתי אפשרי לעבור או לפרוץ.
  • סוגי השערים השונים – חשוב להבין שכיום יש כמה סוגים שונים של שערים אוטומטיים שאפשר לעשות בהם שימוש. קיימים שער הגרירה, אשר נגררים על גבי מסילה שמותקנת על הרצפה. קיימים שערים קונזוליים, שדומים לשערי הגרירה במראה, אלא שהם מורמים מעל האדמה באמצעות מנגנון מיוחד. ישנן שערי כנף, שבהם כנף אחת או שתיים של השער יכולה להיפתח ולהיסגר באופן אוטומטי. קיימים גם שערי פשפש שיכולים להיפתח ולהיסגר באופן אוטומטי. עוד סוג מסוים של השערים האוטומטיים הם המחסומים האוטומטיים, שאמנם לא נראים כמו שער, אך פועלים על בסיס מנגנון מאד דומה, ומשמשים לאותה המטרה.
  • מנגנוני בטיחות ובקרה – חשוב מאד להבין, כי לשערים אוטומטיים יש מנגנוני בקרה מיוחדים, אשר הופכים את השימוש בהם לבטוח. לא פעם אחד האתגרים הוא לשלוט על שערים כבדים מאד, או אם מדובר על שערי גרירה – לשמור שלא יהיו מחסומים על המסילה שלהם. לשערים האוטומטיים יש מערכות שמתריעות כאשר יש בעיה או תקלה. בחלק מהשערים, יש גם אפשרות להפעלה ידנית, אם המנגנון האוטומטי לא עובד לפתע.
  • חיבור למערכות נוספות – באופן טבעי, אפשר לחבר בין השערים האוטומטיים לבין מנגנונים נוספים. כך למשל בתים פרטיים, מחברים בין השער האוטומטי לבין מערכת האינטרקום שיכולה לשלוט על פתיחתו. אפשר להפעיל את השער באמצעות שלט רחוק ואלחוטי, ולא רק באמצעות מערכת קווית, וכיום אפשר אף להפעיל אותו דרך הטלפון הסלולרי. כמו כן, ניתן לחבר את השער למערכת אזעקה שתתריע, במידה וינסו לפרוץ אותו.

מעוניינים בהתקנת שער?

אם אתם מעוניינים להתקין שער אוטומטי, מכל סיבה שהיא, אתם מוזמנים כמובן לפנות לחברה מקצועית בתחום, ולהתחיל לתכנן יחד עם אנשי המקצוע את השער הרצוי.

באדיבות חברת אלטרון בע”מ

אלטרון בע”מ – הברקת 18, פארק התעשייה קיסריה
טל’: 6272821 – 04  פקס: 6272835 – 04  דוא”ל: [email protected]

 

 

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

נעליים אורטופדיות
בריאות

הכל על נעליים אורטופדיות

אנשים רבים סובלים מביעות שונות כמו כאבי גב, רגליים, ברכיים, כאבי ראש ועוד שלל תסמינים, תסמינים אשר במקרים רבים יכולים לנבוע כתוצאה מיציבה לא נכונה

עיצוב הבית

טיפים לבחירת כלים סניטריים

אתם לקראת שיפוץ  חלל חדר האמבטיה ומעוניינים לרכוש כיור ואמבטיה חדשים ועוד אלמנטים? כל האמצעים והפריטים הסניטריים מטרתם להעניק לנו הגנה מיטבית לניקיון ושמירה על

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.