מה עדיף? שטיח או פרקט?

אתם נמצאים בצומת דרכים שבה עליכם לקבל החלטה חשובה מאד – האם אתם תעדיפו להתקין שטיח בחדר שלכם או שתעדיפו דווקא פרקט? לרוב, כשההתלבטות היא בין שטיחים לפרקטים, הכוונה היא בעיקר לשטיחים מקיר לקיר, אשר מסוגלים להוות תחליף איכותי לריצוף. עם זאת חשוב מאד להבין מהי השיטה אשר תתאים לכם יותר, ומהם היתרונות והחסרונות בכל אחת מהשיטות הנ”ל.

 

כמה פרמטרים להשוואה

  • מחיר – נתחיל במה שחשוב לכם יותר מכל, הלא הוא המחיר. ככלל, טווח המחירים של הפרקטים הוא רחב מאד, וניתן למצוא פרקטים זולים ויקרים כאחד. שטיחים מקיר לקיר לעומת זאת, יעלו בערך כמו הפרקט הממוצע, כך שיש לזכור שעם פרקטים יש לכם יותר אפשרויות.
  • בידוד – כאן אין בכלל תחרות. הפרקטים מספקים בידוד איכותי במיוחד. נכון שגם שטיחים מספיק בידוד טוב למדי, אשר בוודאי יכול להספיק לרבים לקראת החורף הישראלי שאיננו בהכרח קפוא. עם זאת יש לזכור שהבידוד של הפרקטים הוא תמיד ברמה גבוהה יותר, ועל כן הם יכולים להתאים לתנאי אקלים מגוונים במיוחד, ומדובר על פתרון מעולה לטווח הארוך.
  • עיצוב – כאן מדובר בעיקר על שאלה של טעם אישי. יש שאוהבים מאד את המראה הטבעי של הפרקטים, ואפיל וכאשר מדובר על פרקט למינציה – הוא נראה כמו פרקט מעץ טבעי. לעומת זאת, יש מי שאוהבים דווקא את עיצוב השטיחים ואת האפשרויות הייחודיות לאריגה שמגולמות בתוכם.
  • שילוב בבית – הן הפרקטים והן השטיחים מקיר לקיר, מתאמים לרוב החדרים בבית. כפי שנוכל לראות הם יכולים להתאים לחדרי השינה ולחדרי הילדים, כאשר פרקטים יכולים כיום להתאים יותר גם לסלון ולמטבח.
  • ניקיון – חשוב לדעת שניקוי פרקט בדרך כלל הוא עם מטלית לחה או עם חומרים יעודיים ותהליך של ניקוי שטיחים במידה והשטיח קיבל כתמים שלא יורדים עם חומרים סטנדרטיים, ינוקה אצל בעל מקצוע.

 

אז מה המסקנה?

ככלל, נראה שהפרקטים יכולים להתאים במספר גבוה יותר של מקרים. עם זאת, כמובן שאם יש לכם חיבה לשטיחים מקיר לקיר ומצאתם מחיר טוב והם מתאימים לעיצוב הבית שלכם – זו גם יכולה להיות רכישה נהדרת.

 

מחפשים פרקטים? כנסו עכשיו לאתר של רויאל פרקטים