הכל על חברות לייצור מערכות סולאריות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מאז שנת 2008, השנה בה רשות החשמל החליטה רשמית שמשקי בית יוכלו לייצר עד 15 קילוואט חשמל מאנרגיית שמש ולמכור בחזרה עודפים לחברת החשמל, ועסקים יוכלו לייצר 50 קילוואט חשמל, חלה עלייה בהתקנת מערכות סולאריות בישראל. זה קורה גם בגלל התגברות המודעות לאנרגיה ירוקה אבל גם בגלל האפשרות להחזיר את ההשקעה ולהרוויח בעתיד מייצור חשמל פרטי. משום כך יש בישראל כבר עשרות חברות שעוסקות בהתקנת מערכות פוטו-וולטאיות. רצוי לדעת קצת יותר על חברות כאלה ועל המערכות שהן מתקינות גם כדי לבחור נכון אבל גם כדי לדעת יותר על המערכת שאותה תרצו לקנות ולהתקין. נכון לשנת 2014 הותקנו בישראל יותר מ-9,000 מערכות להפקת אנרגיה סולארית, בעיקר על גגות מסחריים ולא פרטיים, והצפי הוא שהקצב יתגבר עם הזמן.

מה יבדקו אצלכם חברות ההתקנה?

חברות ההתקנה חייבות להכיר את החוק ולייעץ לכם אם הבית שלכם ואם התנאים שלו מתאימים להתקנת מערכת כזאת. ראשית, אם ביתכם רשום על שמכם ואתם יכולים לקבל אישו רחוקי והיתר מהרשות המקומית, שבלעדיו לא תוכלו להמשיך. שנית, אם יש לכם שטח גג או קרקע מספיק גדול להתקנה. חברה מיומנת לא תיתן גם לגג שאינו בשיפוע המתאים למנוע ממנה למצוא פתרונות, אולם הו אחייב לפנות לכיוון דרום אחרת לא תהיה קליטת אור שמש לייצור. חברות רציניות גם מספקות מערכות עם אחריות לעשר שנים לפחות, בעיקר לקולטים. מכיוון שהאפקטיביות של הסיליקון בתאים במייצרים חשמל האחריות מסופקת לירידה של עד 1% בשנה אבל אורך החיים של הלוחות חייב להיות בין 20-25 שנים במצב תקין.

חברות להתקנת מערכות סולאריות

תחזוקה וניקיון של מרכיבי המערכת

הפאנלים הסולאריים הם החלק הכי חשוב ורגיש משום שהם קולטים ומייצרים את החשמל בתוכם. חברות שמתקינות ומייצרות חייבות לדעת לתחזק את המערכות, כשזה כולל ניקיון התאים בפאנלים הסולאריים בעזרת מוטות מיוחדים ועם התמחות של עבודה בגובה בצורה בטוחה כחוק. יש לנקות אותם מאבק, פיח, עשן, הפרשות של ציפורים ולבדוק את פגעי מזג האוויר. זה נכון בעיקר באזורי תעשייה, ככל שיש יותר עסקים ומפעלים שמקימים תחנות פרטיות. האחריות כוללת את תקינות הקולטים ואת כמות החשמל המיוצר, ויש לבטח אותה באופן פרטי בדרך כלל.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

Uncategorized

הכל על טיפולי CBT

לאורך השנים השתכללו אינספור שיטות טיפול בעולם הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה ובכלל אנשים עוברים לטיפול באמצעות שיטות טבעיות יותר מאשר בטיפול בתרופות. טיפולי CBT הנם טיפולים פורצי

Uncategorized

הכל על סיפורו של רבי מאיר בעל הנס

רבי מאיר בעל הנס חי בתקופה של לפני 2,000 שנה לערך בדור השני של התנאים לאחר חורבן בית המקדש והדור הרביעי של התנאים בסך הכול.

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.