הכל על איך רושמים פטנט ולמה עושים את זה

איך רושמים פטנט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כאשר יש לנו פטנט ואנחנו רוצים למסחר אותו הדבר הראשון אותו עלינו לעשות זה לבדוק האם הרעיון הזה כבר קיים. כדי לבדוק זאת, ניתן לנסות לבצע חיפוש באופן עצמאי באמצעות כל אותם מאגרים חופשיים הפזורים ברחבי רשת האינטרנט. אך כדי שהחיפוש ייעשה באופן אמין ונכון, חשוב שהוא ייעשה על ידי מומחים.

כדאי להתחיל את הבדיקה הראשונית ברשת כי לעיתים מתגלה מיד פטנט דומה, אך במידה ולא נמצא פטנט דומה מומלץ להסתייע במומחים שיסייעו לבדוק את העניין באופן יסודי.

הגשת הבקשה לפטנט

כאשר אנחנו פונים לבצע את רישום הפטנט, התאריך הקובע של בקשת הבקשה תהיה התאריך בו קבל משרד הפטנטים את הבקשה. כל התהליך של בחינת הבקשה נמשך בדרך כלל כשלוש שנים פחות או יותר וכל עוד הפטנט נמצא בתהליכי הבדיקה אין לבעל הפטנט זכויות משפטיות. מצב זה מכונה patent pending והוא מאפשר לבעל ההמצאה לחשוף את המצאתו בפני הרבים לצרכי שיווק או קידום עסקי. כדאי לזכור כי כל פרסום של הפטנט גם של בעל הפטנט עצמו בטרם הוגשה הבקשה פוגעת בתוקף של הפטנט.

לאחר שמשרד הפטנטים בחנה את הפטנט ואישרה אותו יהיה הפטנט בתוקף ל- 20 שנה החל מיום רישום הבקשה ויש צורך בחידוש רישומו של הפטנט מדי תקופה על פי כללי המדינה אשר בהם נרשם הפטנט.

דבר נוסף שחשוב לדעת בעניין רישום הפטנט זה שרישום הפטנט הוא טריטוריאלי כלומר ההגנה על הפטנט יהיה אך ורק במדינה אשר בה הוא נרשם. ברוב המדינות תכלול ההגנה בפני פיתוח יבוא וייצור של מוצרים מפרים.

בקשה בינלאומית (PCT)

בכדי להקל על הממציאים את הליכי הרישום של הפטנט ברחבי העולם ובכך להבטיח את תאריך הבכורה של ההגשה של בקשת הפטנט,  מאפשרת אמנת ה- PCT  (שהיא תקפה במעל מאה מדינות בעולם כולל ישראל) הליך הגשת בקשה בינלאומית.

בקשת הפטנט הבינלאומית, מתפרסמת ברבים לאחר כשנה וחצי מתאריך הבכורה.

לאחר כ- 30 חודשים מתאריך הבכורה מחויב בעל הבקשה להחליט מה הן המדינות אשר בהן הוא צריך את ההגנה ולהגיש בקשות בהתאם בכל מדינה ומדינה. לאחר התאריך הזה, לא ניתן יותר להגיש בקשות במדינות נוספות.

הרשמו לניוזלטר של allabout

הישארו מעודכנים לפני כולם.

מאמרים נוספים:

Uncategorized

הכל על טיפולי CBT

לאורך השנים השתכללו אינספור שיטות טיפול בעולם הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה ובכלל אנשים עוברים לטיפול באמצעות שיטות טבעיות יותר מאשר בטיפול בתרופות. טיפולי CBT הנם טיפולים פורצי

Uncategorized

הכל על סיפורו של רבי מאיר בעל הנס

רבי מאיר בעל הנס חי בתקופה של לפני 2,000 שנה לערך בדור השני של התנאים לאחר חורבן בית המקדש והדור הרביעי של התנאים בסך הכול.

פרסמו אצלינו את המאמרים שלכם

רוצים לפרסם את המאמר שלכם אצלינו באתר? השאירו פרטים בצור קשר, רשמו לנו מה התחום שלכם ונחזור אליכם בהקדם.